NASI PODOPIECZNI

Prowadzimy działalność na rzecz osób niepełnosprawnych a w szczególności z dysfunkcją wzroku. Nasi Podopieczni to głównie dzieci słabo widzące lub niewidome.

PAWEŁ

Paweł jest chory na retinopatię dziecięcą i skrajne wcześniactwo.

PAULINA

Paulina jest chora na retinopatię , dziecięce porażenie mózgowe. Lubi muzykę.

PATRYCJA

Patrycja  ma niedowidzenie, oczopląs, astygmatyzm. Lubi tańczyć udziela się sportowo gra w goalball  i show down, ostatnio brała udział w zawodach narciarskich.

HUBERT

Hubert ma niedowidzenie, oczopląs, astygmatyzm. Gra w goalball i show down oraz zawody narciarskie.

JAŚ

Jaś jest chory na retinopatię stopnia 5, skrajne wcześniactwo, opóźnienie rozwoju mowy. Jest wesołym 4.5 latkiem, uczęszcza do przedszkola w SOSZ-W na Hirszfelda 6  ciekawy świata, szybko i chętnie uczy się nowych rzeczy i samodzielności.

WERONIKA

Weronika jest słabowidząca, po usunięciu zaćmy oka lewego z retinopatią poróżyczkową. Ma głęboki niedosłuch obouszny, wadę serca, padaczkę, upośledzenie w stopniu lekkim oraz astmę. Lubi muzykę słucha Justina Bibera i ogląda filmy.

JACEK

Jacek ma 28 lat, pasjonuje się wędkarstwem, akwarystyką, ceramiką. Pracuje w Spółdzielni Inwalidów Świt, a jego zdolne ręce potrafią wyczarować przepiękne ozdoby ceramiczne.

KUBA

Kuba choruje na zespół Downa i jaskrę w obu oczach. Lubi  spacery i jazdę autem, intertesują go gazety z samochodami, lubi słuchac muzyki i wklejać obrazki

ADAM

Adam jest …

KAMIL

Kamil jest chory na aniridię i jaskrę.

PAWEŁ

Paweł jest chory na retinopatię, autyzm. Lubi muzykę hip hop, pływa w basenie lubi skakać na trampolinie.

SEBASTIAN

Sebastian interesuje się informatyką, kiedyś lubił śpiewać

Wszyscy razem działamy w Stowarzyszeniu. Dzielimy się tym co mamy: doświadczeniem, wiedzą i wsparciem. Nie ma sensu wywarzać drzwi, które już otworzyliśmy. Bardzo chętnie podzielimy się tym co mamy. Jeżeli potrzebujesz pomocy to spotkania wtorkowe są właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy